22
Şubat
2022
Öğrencilerimiz İçin Sektör Buluşmaları Başladı

Öğrencilerinin akademik yeterliliklerini artırarak onları geleceğe donanımlı olarak hazırlamayı amaçlayan üniversitemizde Sektör-Öğrenci Buluşmaları başladı. Üniversitemiz Mühendislik-Mimarlık Fakültesi öğrencileri ile sektör temsilcilerinin buluşmaları kapsamında ilk webinar, 15 Şubat 2022 tarihinde gerçekleştirildi. Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Bölümü akademik personeli ve öğrencilerinin katıldığı webinarda SPRO Teknoloji ve Interface Consulting firmalarının yönetici ortağı Emre Emil, konuşmacı olarak yer aldı.SAP danışmanlığı alanında faaliyet gösteren ve alanında çok başarılı projelere imza atan şirket temsilcisi Emre Emil, öğrencilerimize ERP ve SAP hakkında bir sunum gerçekleştirdi. Şirket kurma süreçlerini ve iş tecrübelerini öğrencilerle paylaşan Emil, ERP’nin açılımını; “Kurumsal kaynak planlaması ya da işletme kaynak planlaması, işletmelerde mal ve hizmet üretimi için gereken iş gücü, makine, malzeme gibi kaynakların verimli bir şekilde kullanılmasını sağlayan bütünleşik yönetim sistemlerine verilen genel ad” olarak tanımladı. Emre Emil, SAP hakkında da bilgiler vererek SAP’ın iş süreçlerini kolaylaştırdığını, verimliliği arttırarak anlık bilgi akışı ile genel işletme performansına katkı sağladığını söyledi.
Öğrencilerin sektör ve iş hayatı ile ilgili merak ettikleri konulara açıklık getiren Emil, sunumun ardından katılımcıların sorularını cevapladı.
Öğrencilere alanları ile ilgili tecrübeler sunmak ve mesleklerine yönelik önemli bilgiler vermek amacıyla yapılan eğitimler, dönem boyunca her hafta farklı bir katılımcı ile devam edecek.