Free Mover Programı

Free Mover programı kapsamında yurtdışındaki üniversitelerde önlisans/lisans eğitimi veya yüksek lisans/ doktora eğitimi alan öğrenciler, başka bir üniversitede  bir dönem veya bir akademik yıl için dönem / yıllık ücreti ödeyerek (hem kendi üniversitelerine hem de misafir olacakları üniversiteye)  misafir öğrenci statüsünde öğrenim görebilirler.

Aynı şekilde üniversitemizde önlisans/lisans veya yüksek lisans/ doktora eğitimi alan öğrenciler, yurtdışındaki üniversitelerde bir dönem veya bir akademik yıl için dönem / yıllık ücreti ödeyerek (hem kendi üniversitelerine hem de misafir olacakları üniversiteye)  misafir öğrenci statüsünde öğrenim görebilirler.

Diğer öğrenci değişim programlarından farklı olarak, Free-Mover programı kapsamında yurtdışında bir üniversitede eğitim görmek isteyen öğrenciler, başvurulan programlar ve gereken belgeler hakkında bilgi almak için gitmek istedikleri üniversite ile doğrudan bağlantıya geçmek zorundadırlar.

Öğrenciler bütün seyahat ve konaklama giderleri ile Batman Üniversitesi ve gitmek istedikleri üniversite için gereken bütün harçlardan kendileri sorumludurlar.