Anasayfaya Dön

En

Ku

Hızlı Erişim
Web Mail
Kütüphane
Bilgi Edinme
İletişim Bilgileri
Telefon Rehberi

Haberler

Rektörümüz Prof. Dr. Aydın DURMUŞ’un 2019-2020 Akademik Yılı Mesajı

04.09.2019

 

Üniversitemizin Kıymetli Mensupları,

 

2019-2020 Akademik Yılına başlamış bulunmaktayız. Yeni dönemin bütün Batman Üniversitesi ailesi için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

 

Üniversiteler sadece teorik ve pratik öğretim kurumları değildir. Öğretimin yanı sıra sosyal, kültürel, sanatsal alanlarda bireyin gelişimine katkı sunan, bireyi geliştiren ve zenginleştiren, geleceğinin inşasında bireye yardımcı olan ve destekleyen kurumlardır. Üniversitemiz yeni dönemde işte bu bilinçle öğrencilerimizi bilimsel bilgiyle donatmış, aklı, vicdanı ve fikri hür insanlar olarak yetiştirecektir.

 

Sevgili öğrencilerimiz, sizler bu ülkenin gelişimine katkı sunacak, bu ülkeyi daha ileriye götürecek ve muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkaracak, bu milletin yetişecek kıymetli evlatlarısınız. Üniversitemiz öğrencisi olmakla bilimsel bilgiyi arama ve bir bilim insanı olma yolunda ilk adımı atmış bulunmaktasınız. Üniversitemizde bilimin ışığında, bilim adamlarının rehberliğinde yetişecek, edindiğiniz bilgi ve birikimle yolunuzu aydınlatmakla kalmayıp, milletimizin yolunu da aydınlatacaksınız.

 

Batman Üniversiteli olmakla uluslararası standartlara uygun öğretim programları, güçlü ve dinamik bir akademik kadro, başarıyı ödüllendiren olanakları ve araştırma laboratuarları ile modern üniversite anlayışını yaşayacaksınız. Üniversitemizi tercih edip, geleceğinizle ilgili olarak aldığınız isabetli kararınızdan dolayı sizi ve ailenizi kutlar, başarılarınızın devamını dilerim.

 

Üniversitemizdeki öğreniminiz süresince, ihtiyaç duyacağınız her konuda, her zaman tüm akademik ve idari personelimizle yanınızda olacağımızı bilmenizi isterim.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, aramıza yeni katılan sevgili öğrencilerimizi tekrar tebrik ediyor, öğrenci, akademisyen ve idarecilerimize yeni akademik yılımızda başarılar, kolaylıklar ve esenlikler diliyorum.

 

En kalbi sevgi ve selamlarımla...

 

 

Prof. Dr. Aydın DURMUŞ

Rektör