Anasayfaya Dön

En

Ku

Hızlı Erişim
Web Mail
Kütüphane
Bilgi Edinme
İletişim Bilgileri
Telefon Rehberi

Haberler

Rektörümüz Durmuş, Şehit Öğretmen Aybüke Yalçın’ı Şehadetinin Birinci Yıldönümünde Andı

09.06.2018

Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, Batman’ın Kozluk ilçesinde PKK terör örgütü üyelerinin açtığı ateş sonucu şehit edilen Müzik Öğretmeni ve Batman Üniversitesi Öğrencisi Şenay Aybüke Yalçın’ın şehit edilişinin birinci yıl dönümünde bir anma mesajı yayınladı.

 

Rektörümüz Durmuş mesajında, “İlimiz Kozluk ilçesinde bölücü PKK Terör Örgütü tarafından düzenlenen hain saldırıda şehit olan Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü Yüksek Lisans Öğrencisi, Öğretmen kızımız Şenay Aybüke Yalçın'ın şehit edilişinin yıl dönümünde şehidimizin acısı hala yüreğimizi yakmaktadır.

 

Ülkemizin birlik, beraberlik ve kardeşliğine kasteden bu tür saldırılar hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır. Ülkemizin huzur, güvenlik ve istikrarını bozmayı amaçlayan bu saldırılar karşısında geçmişte olduğu gibi bugün de hep birlikte teröre karşı tek vücut ve tek ses olarak dimdik durmaya devam edeceğiz.

 

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi saygı, şükran ve rahmetle yâd ederken, Şehit Öğretmen kızımızın şehadetinin yıldönümünde şehidimize Allah'tan rahmet, ailesine, yakınlarına, Öğrencilerine ve yüce milletimize başsağlığı ve sabır diliyorum.” dedi.