Anasayfaya Dön

En

Ku

Hızlı Erişim
Web Mail
Kütüphane
Bilgi Edinme
İletişim Bilgileri
Telefon Rehberi

Haberler

REKTÖRÜMÜZ, KADIN TEMALI “CAM TAVANI ÇATLATMAK SERGİSİ”Nİ AÇTI

08.03.2017

Rektörümüz Prof. Dr. Aydın DURMUŞ, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne ithafen Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından düzenlenen Cam Tavanı Çatlatmak Sergisi’ni sanatseverler için açtı.

 

Üniversitemizin Batı Raman Kampüsü Güzel Sanatlar Fakültesi Sergi Salonu’nda açılan Cam Tavanı Çatlatmak Sergisi’nin açılışına Vali Yardımcısı Mekan ÇEVİREN, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

 

“8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum”

Yoğun bir katılımın gözlendiği serginin açılış konuşmasını yapan Rektörümüz Prof. Dr. Aydın DURMUŞ, “Bugün önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapan başta Prof. Dr. Selma Köksal Çekiç’i, hocalarımızı ve emeği geçen tüm öğrencilerimizi bir kez daha tebrik ediyorum. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne ithafen hazırlanan bu sergi oldukça kıymetli bir anlam içermektedir. Bu vesile ile tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.” dedi.

 

“Güzel Sanatlar Fakültesi Yeni Bir Hizmet Binasına Kavuşacak”

Öğrencilerimizin bu güzel çalışmaları bize gelecek ile ilgi çok güzel umutlar verdiğini belirten Rektörümüz Prof. Dr. Aydın DURMUŞ, “Öğrencilerimizin talepleri bizim için çok kıymetlidir. Biz bu talepleri dikkate alarak, Güzel Sanatlar Fakültemize yeni bir hizmet binası kazandırmayı planlıyoruz. Mühendislik-Mimarlık Fakültesi'nden ayrı bir yer için girişimlerimizi başlattık” dedi.   

 

Rektörümüz Prof. Dr. Aydın Durmuş sergide eserleri bulunan öğrencilerin eserlerini inceledi ve öğrencilerle sohbet etti.

 

7-11 Mart 2017 tarihleri arasında açık olacağı bildirilen sergide 30'a yakın eser bulunuyor.

 

Program toplu fotoğraf çekiminden sonra sona erdi.