Anasayfaya Dön

En

Ku

Hızlı Erişim
Web Mail
Kütüphane
Bilgi Edinme
İletişim Bilgileri
Telefon Rehberi

Haberler

Öğrencilerimiz İlahi ve Ezgi Konseri İle Stres Attı

13.04.2018

Batman Üniversitesi tarafından organize edilen ve Ses Sanatçısı Orhan Doyan’ın verdiği "Ezgi ve İlahi Konseri", Merkez Kampüs Konferans salonunda Rektörümüz Prof. Dr. Aydın Durmuş’un katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Batman Üniversitesi tarafından organize edilen ve Ses Sanatçısı Orhan Doyan’ın verdiği "Ezgi ve İlahi Konseri", Merkez Kampüs Konferans salonunda Rektörümüz Prof. Dr. Aydın Durmuş’un katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Merkez Kampüs Konferans Salonu’nda düzenlenen konsere Rektörümüz Prof. Dr. Aydın Durmuş,  Batmanlı Şair Acir  Demirkıran, Batman Ak Parti Yönetim Kurulu Üyesi Murat Alp, Üniversitemiz personeli, öğrencileri ve vatandaşlar katıldı.

 

Açılış konuşması yapan Rektörümüz Durmuş, öğrencilerimizin vize sınavlarından sonra stresini atması için ilahi ve ezgi konseri organize ettiklerini söyledi.

 

Batman Üniversitesi öğrencileri için sosyla kültürel etkinlikler organiz ettiklerini ve öğrencilerden gelen talepleri değerlendirerek etkinliklere devam edeceklerini belirten Rektör Durmuş, “sevgili öğrencilerim sizden tek bir şey istiyorum: Okuyun, öğrenin, kendiniz geliştirin, aklınızı kullanarak düşünün, aklınızı kimseye kiraya vermeyin. Çocuklarımdan hiçbir farkınız yok. Sizleri çok seviyorum.” Dedi.

Açılış konuşmasından sonra sahneye çıkan Santçı Orhan Doyan, programın organize edilmesinden desteklerini esirgemeyen sayın Rektörümüze çok teşekkür ettiğini belirterek konsere başladı.

 

Teşekkür konuşmasının ardından seçkin ilahi ve ezgiler okuyan Orhan Doyan, “Sayın büyüğümüz, abimiz Murat Alp’ten Arif Nihat Asya’ın Dua isimli şiirini okumasını istiyorum. Teşrif ederlerse bizleri çok mutlu edecektir.” Dedi. Ses Sanatçısı Orhan Doyan’ın Teklifi üzerine Murat Alp, Arif Nihat Asya’ın Dua isimli şiirini okudu. Gelen yoğun alkış ve istekler üzerine Sezai Karakoç’un Ey Sevgili şiirini de okudu. Orhan Doyan daha sonra ezigilerle programına devam etti.

 

Konserde Ses Sanatçısı Orhan Doyan’ın Şair Acir Demir Kıran’ı sahneye davet üzerine Şair Acir Demirkıran, Güftesi Celal Ertan’a ait olan Neyleyim Köşkü, Neyleyi Sarayı isimli  Türk Sanat Müziği eserini seslendirdi.

 

Konser tüm protokolün sahnede kürtçe olarak seslendirdiği ‘Ölürüm Türkiyem’ parçası ile son buldu.