Batman Üniversitesi 1. Uluslararası Öğrenci Kongresine Hazırlanıyor
15 Kasım 2022, Salı
Üniversitemiz ev sahipliğinde düzenlenecek olan Batman Üniversitesi 1. Uluslararası Öğrenci Kongresi farklı ülke ve şehirden üniversite öğrencilerini bir araya getirmeye hazırlanıyor. 15 Ocak 2023 tarihinde Merkez Kampüs Konferans Salonunda yüz yüze ve online oturumlarla gerçekleştirilecek olan kongreye; ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyindeki üniversite öğrencileri sözlü bildirileri ile katılabilecek.

Kongrede; Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri, Güzel Sanatlar, Eğitim Bilimleri, Sağlık Bilimleri, Spor Bilimleri, İletişim ve Enerji temel alanlarında sunulacak olan bildiriler alanında uzman bilim insanları tarafından değerlendirilecek ve değerlendirme sonrasında uygun bulunan bildiriler kongrede sunulacak.

Rektör Demir: “Öğrenci Odaklı Eğitim Anlayışı Temel İlkemiz”
Kongre hakkında konuşan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, öğrenci odaklı eğitim anlayışını benimseyen üniversitemizde yarınlarımız olan gençlerimizin gelecekleri açısından bu tarz etkinlikleri önemsediklerini kaydetti. Batman Üniversitesi tarafından ilk kez gerçekleştirilecek olan bu etkinliğe ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını anlatan Rektör Demir, öğrencilerimizin öğrenme süreçlerine katkı sağlamak ve çözüm odaklı düşünme yöntemlerinin gelişmesine ışık tutmak amacıyla bu kongreyi düzenlediklerini söyledi. Multidisipliner bir anlayış ile hazırlanan çalışmaların sunulacağı kongrede emeği geçenlere teşekkür eden Rektör Demir, farklı ülke ve şehirlerden üniversite öğrencilerini bu kongrede bir araya getirecek olmaktan mutluluk duyduklarını sözlerine ekledi.

Kongre ile ilgili detaylı bilgiye https://batman.edu.tr/Birimler/isc sayfasından ulaşabilir.