Üniversitemizde İkincisi Düzenlenen Uluslararası Bilişim Festivali IFEST 2023 Başarıyla Tamamlandı
16 Ekim 2023, Pazartesi
Yaptığı başarılı çalışmalarla adından söz ettiren Üniversitemizde Uluslararası Bilişim Festivali IFEST 2023 başarıyla tamamlandı. 12-14 Ekim 2023 tarihleri arasında Üniversitemiz Batıraman Kampüsü Fen Edebiyat Fakültesinde gerçekleşen Bilişim Festivali, katılımcılardan yoğun ilgi gördü. Ziyaretçilerin birbirinden farklı etkinliklere katılmasını sağlayan festival, katılımcılardan tam not aldı. 

Etkinlik Videosu İçin Tıklayınız.

Yerli ve yabancı konuşmacıların seminer verdiği kongre kapsamında 20’den fazla firma açtığı stantlarla ziyaretçilere bilişim hakkında farklı bilgiler verdi.  2 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırlayan kongre, bünyesinde barındırdığı Bilişim Fuarı, Bilişim Konferansı, Bilişim Çalıştayı, Sempozyum, Kurslar ve workshoplar ile Türkiye’de konsept olarak alanında bir ilk olma özelliği taşıyor.
Uluslararası Bilişim Kongresini geniş bir vizyon ile başlatarak ağır bir misyonu tamamladıklarını dile getiren Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı Dr. Hafzullah İş, bu kongre ile birlikte üniversitemizin ve şehrimizin önemli kazanımlar elde ettiğini kaydetti.
 
Kongre ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, yurt içi ve yurt dışından çok sayıda katılımcıya üniversitemizin kapılarını açarak onları Batman’da buluşturdukları için mutlu olduklarını söyledi. İkincisinin gerçekleştirildiği Uluslararası Bilişim Kongresi kapsamında ilimizi yurt dışına açma ve tanıtma imkânı bulduklarını anlatan Rektör Demir sözlerine şu şekilde devam etti: “Bu kongre ile birlikte önemli bir çalışmaya imza attık. Akademisyen, öğrenci ve firmaları aynı çatı altında toplayarak tecrübe paylaşımında bulunduk. Alanında uzman isimlerin verdiği seminerlerle çok kıymetli bilgiler edindik. Üniversitemiz ve şehrimiz için böylesine önemli bir çalışmaya ev sahipliği yapmaktan gurur duyuyoruz. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.”