Üniversitemizde Öğrenci Toplulukları Tanıtım Günleri Başladı
10 Kasım 2023, Cuma
Üniversitemiz Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren öğrenci toplulukların tanıtılması ve öğrencilerimizin sosyalleşmesini sağlamak amacı ile 7 Kasım 2023 tarihinde Üniversitemiz Merkez Kampüs Yerleşkesi Testili Parkta “Öğrenci Toplulukları Tanıtım Günleri” açılış etkinliği gerçekleştirildi. 7-8-9 Kasım 2023 tarihlerinde düzenlenen tanıtım günlerinin açılışına Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Rohat Cebe, kurum yöneticileri, akademik ve idari personel ile çok sayıda öğrenci katıldı.
Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Rohat Cebe, öğrenci topluluklarının üç gün boyunca stantlarda faaliyetlerine ilişkin bilgilendirmeler yapacaklarını ifade etti. Öğrencilerin; sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif alanlar başta olmak üzere farklı ilgi alanlarına hitap eden toplulukların, faaliyetlerinden ve aktivitelerinden faydalanmalarını tavsiye etti. Prof. Dr. Rohat Cebe, etkinliğin düzenlenmesine destek sağlayan Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığına ve öğrenci topluluklarına teşekkür etti.

8 Kasım 2023 tarihinde yapılan programında Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, Valimiz Ekrem Canalp’in eşi Ayten Canalp Hanımefendi ve Usta Devlet Sanatçımız Ahmet Özhan toplulukların faaliyetlerini tanıttıkları stantları ziyaret ettiler.


Öğrenci Topluluklarının pek çok alanda ilgi çekici faaliyetlerinin bulunduğuna vurgu yapan Rektör Demir, toplulukları desteklediklerini ve öğrencilerin kendilerini farklı alanlarda geliştirmeleri için topluluklara katılmaları konusunda öneride bulundu.

Ahmet Özhan, stantlardaki öğrencilerle konuşarak etkinlik alanları ile ilgili bilgiler aldı ve öğrencilere başarılar diledi.