Anasayfaya Dön

En

Ku

Hızlı Erişim
Web Mail
Kütüphane
Bilgi Edinme
İletişim Bilgileri
Telefon Rehberi

Haberler

Rektörümüz, Güvenlik Korucularının Yemin Törenine Katıldı

21.04.2017

Rektörümüz Prof. Dr. Aydın DURMUŞ, "Güvenlik Korucusu" olarak eğitimlerini başarıyla tamamlayan 1049 yeni güvenlik korucusu için Batman İl Jandarma Komutanlığı'nda düzenlenen yemin törenine katıldı.

 

Korgeneral Hulusi Sayın Kışlası’nda düzenlenen törene; Vali Ahmet DENİZ,  Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket AKSOY, Cumhuriyet Başsavcısı Şenol TAŞKALE, İdare Mahkemesi Başkanı Berkan AYTURAN, Vergi Mahkemesi Başkanı Barış ÇELİK, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın DURMUŞ, Vali Yardımcısı Serap Özmen Çetin, İlçe Kaymakamları, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Hüseyin Topuz, ilçe belediye başkanları, kamu kurum yöneticileri ve çok sayıda korucu ile vatandaş katıldı.

 

Vatan savunmasında Güvenlik Korucularının çok önemli görevler ifa edeceklerini belirterek konuşmasına başlayan Vali Deniz, birlik ve beraberliğin her şeyden önemli olduğunu ifade etti. Vali Deniz,  “Hepimiz biliyoruz ki, bu bölgede yaklaşık 30-35 yıldır hain bir terör örgütü ile mücadele ediyoruz. Hiçbir değer yargısı olmayan ve millete kan ile gözyaşından başka bir şey vermeyen bir terör örgütünden bahsediyoruz.  Bizler millet olarak Türküyle, Kürdüyle ve Arabıyla bu örgütün sonunu getireceğiz. Çanakkale’de,  kurtuluş mücadelemizde ve 15 Temmuz gecesinde, birlik ve beraberlik içerisinde nasıl bir millet olduğumuzu bütün dünyaya gösterdik. İhanet şebekelerini ve bölücü terör örgütünü de aynı şekilde bertaraf edeceğiz” dedi.

 

Güvenlik korucuları için düzenlenen yemin programı, askeri geçit töreniyle sona erdi.